Диплом на тему: "Інфляційні процеси та шляхи їх подолання"

Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи інфляційних процесів
1.1. Інфляція її види та суть
1.2. Причини виникнення інфляційних процесів, та їх наслідків
1.3. Економічні та соціальні наслідки інфляції
Розділ 2. Аналіз інфляційних процесів в Україні за останні роки
2.1. Особливості інфляційних процесів в Україні
2.2. Фактори виникнення інфляції в Україні
2.3 Аналіз інфляційних процесів в Україні
Розділ 3. Шляхи подолання інфляційних процесів в Україні
3.1. Основні шляхи подолання інфляції
3.2. Ефективність урядових заходів
Висновки
Список використаних джерел
 
Код роботи 20008Д
Рік захисту 2011
Кількість сторінок 71
Рецензія, доповідь, реферат
Ціна 300 грн.
 
Висновки
Отже, за результатами дослідження можна зробити висновки: Інфляція властива більшості економічно розвинутих країн світу і є основною проблемою в тих країнах, що розвиваються.
Чим би не була спровокована інфляція, вона знецінює доходи бюджету й супроводжується його дефіцитом.
Адже крім бюджетного дефіциту інфляція обов’язково супроводжується нерівномірним зростанням цін й, звідси, порушенням господарчих зв’язків, гонкою цін між окремими галузями економіки й хвильоподібним поширенням зростання цін по районах держави й галузям. У стані інфляційної нестабільності орієнтація лише на регулювання з боку співвідношення “попит-пропозиція” може призвести до затяжних криз з повільним періодом стабілізації і оздоровлення економіки. Незважаючи на дію ринкових законів, держава не відмовляється від впливу на ціни, суттєво посилюючи його в кризові для національної економіки періоди.
Тому на мою думку вихід з кризового стану для економіки будь-якої країни містить два основних елементи. По-перше, приборкання інфляції та, по-друге, припинення падіння виробництва. Однак ключовим моментом є саме вирішення питання інфляції, оскільки це-найважливіша умова для поновлення інвестиційної активності, що в свою чергу має забезпечити відродження виробництва.
За даними Державного комітету статистики України, інфляція в Україні в січні-травні 2009 року склала 7,4%. Згідно з повідомленням, в травні інфляція сповільнилася до 0,5% з 0,9% у квітні, 1,4% в березні, 1,5% - лютому і 2,9% - січні поточного року. За даними Держкомстату, в травні 2009 року по відношенню до травня 2008 року інфляція склала 14,7%. У травні в порівнянні з квітнем поточного року на споживчому ринку ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 0,3%. Найбільше (на 6,5-3,1%) подорожчали цукор, м'ясо птиці і овочі. На 1,2-0,2% виросли в ціні безалкогольні напої, соняшникова олія, фрукти хліб і хлібопродукти. Знизилися ціни на молоко і молочні продукти, тваринні жири, масло, рибу і продукти з риби, яловичину і свинину на 2,7-0,2%.
За даними Держкомстату, в травні ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива виросли на 0,1%. В охороні здоров'я ціни виросли на 0,9%, що, насамперед, зумовлено подорожчанням санаторно-курортних і амбулаторних послуг на 2,3% і 1,3% відповідно. У травні поточного року зростання цін на транспорті в цілому склало 1,1%, в першу чергу воно зумовлене подорожчанням палива і паливно-мастильних матеріалів на 2,5%. У той же час подешевшали перевезення авіатранспортом на 2,3%.
Між оподаткуванням та встановленням державного контролю за цінами існує функціональний взаємозв’язок і цим користуються уряди, коли ставлять собі за мету припинити зростання внутрішніх цін та поставити у невигідне становище тих господарюючих суб’єктів, які планують підняти ціну на продукцію. Адже державний контроль над цінами грає надзвичайно важливу роль, особливо в умовах кризису економіки і виходу з нього.
Наприкінці слід додати, що інфляція - це не лише свідоцтво слабкості економіки, а й свідоцтво слабкості державної влади або слабкості політичної мудрості.
На закінчення вважаю за необхідне звернути увагу на те, що суттєво поліпшити ситуацію можна лише за умов комплексного впровадження заходів антиінфляційного регулювання.
Скорочено.